Невеликий аналіз виступу потомків EKTORA vom Milageli на HZP.

Метою селекційних випробувань - є виявлення природних задатків мисливської собаки відносно її використання в різнобічному полюванні та в розведенні. Селекційні випробування також виявляють спадковість батьків, коли випробують певну кількість собак від одного плідника, з одного мету та від різних сук. Це визначають по завданням, які близькі до умов полювання, як до, так і після пострілу.  Увага звертається на відношення до дичини, вміння її апортувати, використання органів чуття, бажання працювати, як в полі по птаху, так і по сліду звіра. 
Велику увагу приділяють психіці собаки, а саме її стійкості, врівноваженості, впевненості та  вмінні концентруватись на поставленій задачі. 
Велике завдання виявити найкращих мисливських собак, які мають дуже великі задатки мисливських якостей, що мають найбільшу цінність в племінному розведенню. 
На осінніх селекційних випробуваннях (HZP) експертами визначається, як розвинені природні задатки  молодої собаки, як її потрібно використовувати в різнобічному полюванні та можливість використання в племінному розведенні. 
На HZP оцінюють слідові роботу по зайцю (якщо немає оцінки на VJP), використання чуття, пошук, стійку, контактність, хотіння працювати на воді, в полі та подача з волока хутряного звіра та пернатої дичини. Окремим пунктом йде слухняність, яка оцінюється по результатам всіх вище перерахованих дисциплін та вміння собаки самостійно виконувати поставлені завдання.
Тест є досить складним для молодих собак. Тут потрібно ведучому ретельно підготувати свою собаку, так як з деяких дисциплін, наприклад волок - знімають з випробувань після другої команди ведучого § 15 п.2(d) правил HZP від 2017г.. 
     Тепер проаналізую виступ потомків мого пса EKTORA vom Milageli.
На HZP – 2021 року приймали участь 7 собак від в’язок  EKTORA та 4 сук. 5 собак результативно скалали тести і по баловій розцінці зайняли відповідно 6 місце Luna (Лузгін Ю) – 181 бал, 8 місце Dark vom Eger Haus (Романюк С.)  - 180 балів, 9 місце Danki vom Eger Haus (Сарахман В.) – 180 балів, 10 місце Rena vom Stronwild o.v. (Сулковський О.) – 179 балів, 11 місце Djessi vom Eger Haus (Федюра С.) – 179 балів. На превеликий жаль дві собачки №22 та №25 таблиці результатів HZP, були зняті за подачу дичини, показавши гарну роботу в полі та по сліду зайця (VJP). 
Хочу відмітити ведучих собак, ВИ МОЛОДЦІ!!! Це перші підготовлені Вами дратхаари, які повністю виконали вимоги різносторонньої підготовки до полювання!
Висновок: це є дуже гарні молоді дратхаари, які вже увійшли до числа фонду плідників України пройшовши VJP, HZP, F/H .  Потомки EKTORA мене порадували, як  в роботі та і по F/H. Я вдячний власникам собак, що підготували своїх помічників по різносторонній підготовці та підтвердили це майже рівними балами набутих та природних задатків своїх дратхаарів.

З повагою Олександр Пузир.

Поділитися

Контакт для зв'язку

тел. +380675207007, +380507577191

Е-Mail: mobitehp@gmail.com   VIBER  WhatsApp  Telegram

Олександр Пузир.