СТАНДАРТ FCI № 98 (23.10.2002) Німецький дратхаар
(Переклад з німецької)
Походження: Німеччина
Дата публікації раніше діючого стандарту: 25.10.2000
примітка : на підставі створення різнобічної мисливської собаки, німецький дратхаар, у повній мірі демонструє свою придатність до полювання у полі, у лісі і на воді, як до, так і після пострілу.
КЛАСИФІКАЦІЯ FCI: група 7, лягаві собаки, секція 1.1.,
континентальні лягаві з іспитами робочих якостей.
СТИСЛА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
Німецкий дратхаар – жосткошорстна лягава, вихідне разведення якої засноване на ідеях «Хегевальда» (Сігізмунд Фрайхер фон Цейдлітц і Нойкірх) відноситься до кінця 19 століття (грифон Кортальса). З початком нового століття розведенням породи почали займатися вибірково з ціллю отримання напористої підрушничної собаки з ефективними робочими якостями. Принцип: „Від робочих якостей - до типу”, послідовне становлення свободи дій заводчиків у племінній справі, з кращіми пудель-пойнтерами, грифонами Кортальса, німецькими штіхельхаарами і курцхаарами привели у короткий час до створення нової робочої підрушничної собаки, універсальної у використані, захищеної жорсткою псовиною, практичній, з непромокаємою шерстю. Завдяки своїм робочим якостям, за декілька десятиліть німецький дратхаар перетворився у найбільш бажану і надійну породу серед великих підрушничних собак як у Німеччині, так і у багатьох країнах світу.
Загальний вигляд.
Лягава собака благородного виду, з уважним і енергійним виразом, жорсткою шерстю, яка повністю забезпечує захист шкіри. Рухи потужні, широкі, плавні і гармонійні.
Важливі співвідношення.
Коса довжина тулуба і висота у холці повинні бути приблизно рівними. Довжина тулуба може перевищувати висоту до 3 см.
Поведінка і темперамент.
Характер твердий, керований, врівноважений, не боїться пострілу, дичини, не боязливий і не агресивний.
Голова.
Відповідає статі і зросту собаки. Морда злегка опущена.
Черепна частина.
Череп: плоский, ледь широкий, лише злегка округлий з боків, чітко виділені надбрівні дуги. Перехід від лобу до морди: помітно виразний.
Лицева частина.
Мочка носа: добре пигментована у відповідності з окрасом шерсті, з відкритими ніздрями.
Морда: довга, широка, масивна і глибока, злегка горбоноса.
Губи: товсті, щільно прилеглі, не отвислі, з доброю пигментацією у відповідності до окрасу шерсті.
Щелепи і зуби: аркада добре розвинена, повнозуба, кріпки щелепи з вірним і повністю ножнице- подібним прикусом(42 зуба у відповідності до зубної формули), зовнішня поверхня нижніх різців впритул змикається з внутрішньою верхівкою верхніх різців.
Очі: темні наскільки можливо, не дуже глибоко посаджені, з живим і енергійним виразом, не випуклі, віко щільно прилягаюче, добре пігментоване.
Вухо: середньої величини, посаджене високо і широко, не скручене.
Шия: в міру довга, дуже м” язиста, з легким загривком, суха.
Тулуб.
Лінія верху: злегка спада по прямій лінії.
Холка: добре виражена.
Спина: кріпка і м'язиста. Поясниця: середньої довжини, широка, м'язиста.
Круп: довгий і широкий, злегка покатий і м'язистий. Широкий таз.
Груди: широкі і глибокі, з добре розвиненою передньою частиною, грудина простирається назад якомого далі, ребра зводисті.
Лінія низу: суха, элегантно вигнута, злегка підібраний живіт.
Хвіст: подовжує лінію спини, тримається горизонтально наскільки можливо, або злегка піднятий, тільки не вертикально, не дуже товстий, не забагато тонкий. Доречно купувати для мисливських цілей (у державах, де купування заборонено законом, хвіст може залищатися недоторканим і повинен досягати до скакальних суглобів, тримаючись прямо, або злегка саблевидно).
Кінцівки.
Передні кінцівки.
Загальний вигляд. При огляді спереду прямі і паралельні, при огляді збоку кінцівки добре розташовані під тулубом. Відстань від землі до ліктя приблизно рівні відстані від ліктя до холки.
Плечі: лопатки нахилені і дуже м'язисті. Кут плече-лопаткового з'єднання добре виражений. Плечі: якомога більше довгі, м'язисті та сухі.
Лікті: розташовані впритул до корпусу, не повернуті у середену або зовні. Кут між плечовою кісткою і передпліччям добре виразний.
Передпліччя: сухі, прямі і вертикальні з кріпкими кістками.
Зап'ясття: кріпки.
П'ясття: злегка нахилені.
Передні лапи: від овальних до округлих, пальці у комок, товсті, жорсткі, стійкі з добре пигментованими подушечками. Постав паралельний, лапи не косолапі, не у розметі ні у стійці, і не у русі.
Задні кінцівки.
Загальний вигляд: при огляді з заду прямі і паралельні. Добре виразні кути коліних і скакальних суглобів, кріпкій костяк.
Стегно: довге, широке і м'язисте, з добре вираженим кутом тазостегнових зчленувань.
Коліні суглоби: кріпкі, з добре вираженими кутами.
Гомілки: довгі, м'язисті, жилисті.
Скакальні суглоби: кріпкі.
Плюсни: короткі, вертикальні.
Задні скакальні кінцівки: округлі - овальні, пальці у грудку, товсті, жорсткі, стійкі і добре пигментовані подушечки. Не вивернуті у середину, ні зовні, як у стійці, так і у русі.
Рухи.
З добрим вимахом передніх і потужним товчком задніх кінцівок. Передні і задні кінцівки пресуваються прямо і паралельно. Горда статура.
Шкіра.
Щільно прилегаюча, без складок.
Шерстний покров.
Шерсть: проволокоподібна, жорстка, щілно прилегаюча і густа. Покрівний волос довгий приблизно 2-4 см, густий, водонепроникний підшерсток. Контури тіла не повинні бути скрадені дуже довгою шерсттю. Потребується жорсткість і густота, щоб забезпечити собаці найкращій захист від поганих погодних умов і пошкоджень. Шерсть на нижній частині кінцівок так же, як і на грудях і животі, повина бути коротше, однак, з збереженням густоти. Шерсть на голові і вухах повинна бути коротше і густіше одночасно, але, не м'яка. Примітні брови, вуси і развинена борода, без надлишкової довжини, якомога більш жорстка, подкреслює енергійний вираз.
Окрас.
Коричньовий у сідині, з п'ятнами, або без них.
Чорний у сідині, з п'ятнами, або без них.
Коричньовий з білою відміткою на грудях, або без неї.
Коричньовопігий.
Коричньовий.
Сідий (сивий)
Інші окраси не допускаються.
Зріст.
Висота в холці: кобель 61-68 см
суки 57-64 см.
Вади: будь яке відхілення від вищевказаних пунктів повинно розглядатися як недолік, або порок у залежності від ступеню виразності.
Серьозні недоліки :
Коротка, вузька або гостра морда.
Слабкий прикус (прямий без зацепів).
Сирі віки.
Провисла, або горбата спина.
Дуже вираженна високозадість.
Лікті явно вивернуті у середину, або зовні.
Коровина, бочковатий або вузький постав задних кінцівок, як у стійці, так і у русі. Постійна інохідь, ходуле-образний крок, або коротко-крокові рухи. Рідка шерсть, відсутність підшерстка.
Дискваліфікуючі вади:
-
особливо боязнь пострілу або дичини;
-
агресивність, клопітка поведінка, собака кусає від переляку;
-
недокус або перекус, перехрещений (асиметричнй прикус);
-
відсутність зубів (за винятком Р1);
-
недостатньо разведені клики;
-
ентропія, ектропія, очі різного кольору;
-
родовий злом (утовщення, спайка) хвоста, або куцехвостість;
-
ефекти пігментації;
-
диморфізм;
-
білий окрас, або жовта пігментація у окрасі;
-
відсутність бров, вусів, бороди.
примітки: кобелі повинні мати два явно нормальних сіменника, повністю опущених у мошонку
Анатомія собаки в форматі 3D по посиланню: